Driver; high-side,gate driver; -240÷160mA; Channels: 1; SOT23-6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRS20752LTRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRS20752LTRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side,gate driver; -240÷160mA; Channels: 1; SOT23-6
| Output current | -240...160mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...18V DC |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Turn-on time | 225ns |
| Topology | single transistor |
| Turn-off time | 255ns |
| Voltage class | 200V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-side |