MOSFET Driver, Half Bridge, 10 V to 20 V Supply, 1.8 A Out, 270 ns Delay, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRS2184STRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRS2184STRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele MOSFET Driver, Half Bridge, 10 V to 20 V Supply, 1.8 A Out, 270 ns Delay, SOIC-8
| Output current | -2.3...1.9A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 625mW |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Turn-on time | 720ns |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Turn-off time | 290ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |
| Max operating temperature | 125°C |