Driver; high-/low-side,gate driver; -4÷4A; 625mW; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRS21867STRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRS21867STRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-/low-side,gate driver; -4÷4A; 625mW; Channels: 2; SO8
| Output current | -4...4A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 625mW |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 192ns |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Turn-off time | 188ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |