MOSFET Driver, Full Bridge, 10 V to 16.6 V supply, 180 mA /260 mA out, 15.6 V Clamp, NSOIC-14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRS2453DSTRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRS2453DSTRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele MOSFET Driver, Full Bridge, 10 V to 16.6 V supply, 180 mA /260 mA out, 15.6 V Clamp, NSOIC-14
| Output current | -260...180mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...16.6V DC |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -25...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Topology | H-bridge |
| Turn-off time | 50ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | ballast controller, gate driver, high-/low-side |
| Max operating temperature | 125°C |