Driver; high-/low-side,LED controller; -700÷500mA; 1W; DIP8; 200V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRS25401PBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRS25401PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-/low-side,LED controller; -700÷500mA; 1W; DIP8; 200V
| Output current | -700...500mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 8...16.6V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -25...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 320ns |
| Topology | buck |
| Turn-off time | 180ns |
| Voltage class | 200V |
| Kind of integrated circuit | high-/low-side, LED driver |