Driver; IPM,3-phase motor controller; iMOTION™; 2.6A; SOP23; 19W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRSM505-065PA
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRSM505-065PA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; IPM,3-phase motor controller; iMOTION™; 2.6A; SOP23; 19W
| Output current | 2.6A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOP23 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Technology | iMOTION™ |
| Power dissipation | 19W |
| On-state resistance | 1.3Ω |
| Topology | IGBT three-phase bridge, thermistor |
| Voltage class | 500V |
| Kind of integrated circuit | 3-phase motor controller, IPM |