Infrared thermometer; LCD,bargraph,with a backlit; -50÷350°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRT600
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: IRT600
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,bargraph,with a backlit; -50÷350°C
| Body dimensions | 168x82x58mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | color LED indication for mildew possibility, double laser sight |
| Standard equipment | hard case |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | ambient temperature, dew point, humidity, non-contact temeprature (IR) |
| Weight without batteries | 163g |
| Optical resolution | 12:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -50...350°C |
| Emissivity value | 0,95 (fixed) |