Switch-disconnector; Poles: 3; DIN; 100A; 240VAC; IS; IP40; 0.8÷1mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IS-100/3
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: IS-100/3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch-disconnector; Poles: 3; DIN; 100A; 240VAC; IS; IP40; 0.8÷1mm
| Mounting | for DIN rail mounting |
| IP rating | IP40 |
| Series | IS |
| Mechanical durability | 16000cycles |
| Current rating | 100A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Cross section of connecting wires | 2.5...50mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | switch-disconnector |
| Thickness of connecting busbars | 800µm...1mm |