Converter: dc/ac; Man.series: sinusPRO S; 0÷40°C; 230VAC; 300W; 12V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IS-PRO-500S-12V
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: dc/ac; Man.series: sinusPRO S; 0÷40°C; 230VAC; 300W; 12V
| Operating temperature | 0...40°C |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overcharging protection, short-circuit, thermal |
| Application | emergency supply system, Pb battery charging, solar systems |
| Output voltage | 230V AC |
| Additional functions | UPS |
| Kind of output connector | mains 230V |
| Output power | 300W |
| Manufacturer series | sinusPRO S |
| Power supply/converter features | pure sinusoid |
| Power supply unit features | without rechargeable batterie |
| Rechargeable battery voltage | 12V |