Pressure relay; Working pressure: 1÷6bar; 24÷100VAC; 24÷100VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IS10E-20F02-6L-A
Tootja: SMC
Tootja tootekood: IS10E-20F02-6L-A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pressure relay; Working pressure: 1÷6bar; 24÷100VAC; 24÷100VDC
| Supply voltage | 24...100V AC, 24...100V DC |
| Operating temperature | -5...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Thread | G 1/8" |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Output configuration | NO |
| Type of pneumatic module | pressure relay |
| Pneumatic components features | for mounting on the end of the set |