IC: DRAM memory; 512kx16bitx2; 143MHz; 7ns; TFBGA60; 0÷70°C
Kordarv:
286.0
Minimum quantity:
286.0
Tootekood:
IS42S16100H-7BL
Tootja: ISSI
Tootja tootekood: IS42S16100H-7BL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: DRAM memory; 512kx16bitx2; 143MHz; 7ns; TFBGA60; 0÷70°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | in-tray, tube |
| Kind of memory | SDRAM |
| Clock frequency | 143MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 7ns |
| Memory organisation | 512kx16bitx2 |