IC: DRAM memory; 8Mx16bitx4; 143MHz; 7ns; TWBGA54; 0÷70°C; parallel
Kordarv:
240.0
Minimum quantity:
240.0
Tootekood:
IS42S16320F-7BL
Tootja: ISSI
Tootja tootekood: IS42S16320F-7BL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: DRAM memory; 8Mx16bitx4; 143MHz; 7ns; TWBGA54; 0÷70°C; parallel
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | in-tray, tube |
| Kind of memory | SDRAM |
| Clock frequency | 143MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 7ns |
| Memory organisation | 8Mx16bitx4 |