IC: DRAM memory; 4Mx16bitx4; 266MHz; 15ns; TWBGA84; -40÷85°C
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
IS43DR16160B-37CBLI-TR
Tootja: ISSI
Tootja tootekood: IS43DR16160B-37CBLI-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: DRAM memory; 4Mx16bitx4; 266MHz; 15ns; TWBGA84; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...1.9V DC |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of memory | DDR2, SDRAM |
| Clock frequency | 266MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 15ns |
| Memory organisation | 4Mx16bitx4 |