IC: DRAM memory; 4Mx16bitx4; 200MHz; 5ns; TSOP66 II; -40÷85°C
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
IS43R16160F-5TLI-TR
Tootja: ISSI
Tootja tootekood: IS43R16160F-5TLI-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: DRAM memory; 4Mx16bitx4; 200MHz; 5ns; TSOP66 II; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.5V DC |
| Case | TSOP66 II |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of memory | DDR1, SDRAM |
| Clock frequency | 200MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 5ns |
| Memory organisation | 4Mx16bitx4 |