IC: DRAM memory; 1Mx16bitx4; 166MHz; 6ns; TFBGA54; -40÷85°C
Kordarv:
348.0
Minimum quantity:
348.0
Tootekood:
IS45S16400J-6BLA1
Tootja: ISSI
Tootja tootekood: IS45S16400J-6BLA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: DRAM memory; 1Mx16bitx4; 166MHz; 6ns; TFBGA54; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | TFBGA54 |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube, in-tray |
| Kind of memory | SDRAM |
| Clock frequency | 166MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 6ns |
| Memory organisation | 1Mx16bitx4 |