Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 2 W, 3.3 V, 303 mA, -3.3 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISD0205D03
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: ISD0205D03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 2 W, 3.3 V, 303 mA, -3.3 V
| Output current | 303mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 4.2kV DC |
| Efficiency | 76% |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 80kHz |