Converter: DC/AC; 450W; Uout: 230VAC; 10÷15VDC; Out: mains 230V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISI-501-212EU
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: ISI-501-212EU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/AC; 450W; Uout: 230VAC; 10÷15VDC; Out: mains 230V
| Supply voltage | 10...15V DC |
| Operating temperature | -20...40°C |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, fuse, overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 205x158x67mm |
| Output voltage | 230V AC |
| Additional functions | charging acid-lead batteries |
| Kind of input connector | screw terminals |
| Efficiency | 86% |
| Power supply/converter features | pure sinusoid |
| Output power peak | 900W |