RS422/RS485 TRANSCEIVER, -40 TO 85DEG C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL3152EIUZ-T7A
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL3152EIUZ-T7A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS422/RS485 TRANSCEIVER, -40 TO 85DEG C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | half duplex, RS422 / RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 115kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |