RS422/RS485 Transceiver, 1 Driver, 1 Receiver, 3V to 5.5V Supply, SOIC-8
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
ISL32452EIBZ-T7A
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL32452EIBZ-T7A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS422/RS485 Transceiver, 1 Driver, 1 Receiver, 3V to 5.5V Supply, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | half duplex, RS422 / RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 250kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |