RS232 Transceiver, 2 Drivers, 2 Receivers, 2.7V to 5.5V Supply, QFN-16
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
ISL4221EIRZ-T
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL4221EIRZ-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS232 Transceiver, 2 Drivers, 2 Receivers, 2.7V to 5.5V Supply, QFN-16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | QFN16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | RS232 |
| Transmission rate | 250kbps |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |