IC: analog switch; Channels: 4; SMD; TSSOP16; -40÷85°C; 500mA; 50Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL43141IVZ
Tootja: RENESAS (INTERSIL)
Tootja tootekood: ISL43141IVZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; Channels: 4; SMD; TSSOP16; -40÷85°C; 500mA; 50Ω
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 50Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Turn-on time | 30ns |
| Turn-off time | 18ns |
| DC supplying current | 500mA |
| Output configuration | SPST-NO |