Driver; high-side,low-side,MOSFET gate driver; 0.08A; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL6115CBZA
Tootja: RENESAS (INTERSIL)
Tootja tootekood: ISL6115CBZA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side,low-side,MOSFET gate driver; 0.08A; SO8
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 12V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | hot swap controller |
| Operating temperature | 0...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Protection | over current, undervoltage |