PMIC; PWM controller; Iout: 1A; 0.052÷2MHz; Channels: 1; SO8; 0÷96%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL6842IBZ
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL6842IBZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; Iout: 1A; 0.052÷2MHz; Channels: 1; SO8; 0÷96%
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | boost, flyback |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 5.5mA |
| Duty cycle factor | 0...96% |