PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2.7÷5.5V; Uout: 0.8÷5.5V; DFN10; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL8012IRZ
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL8012IRZ
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2.7÷5.5V; Uout: 0.8÷5.5V; DFN10; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | DFN10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Input voltage | 2.7...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |