RS422/RS485 TX RX, 250KBPS, -40TO85DEG C
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
ISL83072EIBZA-T
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL83072EIBZA-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS422/RS485 TX RX, 250KBPS, -40TO85DEG C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | half duplex, RS422 / RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 250kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |