RS232 Transceiver, 3 Drivers, 3 Receivers, 3V to 5.5V Supply, TSSOP-24
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
ISL83387EIVZ-T
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL83387EIVZ-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS232 Transceiver, 3 Drivers, 3 Receivers, 3V to 5.5V Supply, TSSOP-24
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Case | TSSOP24 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | RS232 |
| Transmission rate | 250kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 3 |
| Number of transmitters | 3 |
| Max operating temperature | 85°C |