RS422/RS485 Transceiver, 1 Driver, 1 Receiver, 3V to 3.6V Supply, SOIC-14
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
ISL83491IBZ-T
Tootja: RENESAS
Tootja tootekood: ISL83491IBZ-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RS422/RS485 Transceiver, 1 Driver, 1 Receiver, 3V to 3.6V Supply, SOIC-14
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | full duplex, RS422 / RS485 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |
| Max operating temperature | 85°C |