Diode: switching; THT; 600V; 2x30A; Package: tube; TO247-3; 36ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL9K3060G3
Tootja: ON SEMICONDUCTOR (FAIRCHILD)
Tootja tootekood: ISL9K3060G3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 600V; 2x30A; Package: tube; TO247-3; 36ns
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 60A |
| Max. forward impulse current | 325A |
| Max. forward voltage | 2.4V |
| Reverse recovery time | 36ns |
| Type of diode | rectifying |