Diode: rectifying; THT; 600V; 15A; tube; TO220AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL9R1560P2-F085
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: ISL9R1560P2-F085
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 15A; tube; TO220AC
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Load current | 15A |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 40ns |
| Type of diode | rectifying |