Diode: rectifying; THT; 600V; 30A; tube; TO247-2; 45ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISL9R3060G2-F085
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: ISL9R3060G2-F085
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 30A; tube; TO247-2; 45ns
| Mounting | THT |
| Case | TO247-2 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 90A |
| Load current | 30A |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 45ns |
| Type of diode | rectifying |