Digital Isolator, 1 Channel, 110 ns, 2.25 V, 5.5 V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISO1211D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: ISO1211D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital Isolator, 1 Channel, 110 ns, 2.25 V, 5.5 V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.25...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | galvanically isolated |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 4Mbps |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Kind of integrated circuit | line receiver |
| Number of receivers | 1 |
| Max operating temperature | 125°C |