IC: interface; digital isolator; 20Mbps; 3.15÷5.5VDC; SMD; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISO3088DW
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: ISO3088DW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; digital isolator; 20Mbps; 3.15÷5.5VDC; SMD; SO16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.15...5.5V DC |
| Case | SO16-W |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | galvanically isolated |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 3 |
| Interface | half duplex, RS422, RS485 |
| Kind of channel | unidirectional |
| Transmission rate | 20Mbps |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| Number of inputs | 2/1 |
| DC supplying current | 15mA |