IC: driver; IGBT half-bridge,MOSFET half-bridge; SO16-W; -5÷2.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISO5852SDW
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: ISO5852SDW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; IGBT half-bridge,MOSFET half-bridge; SO16-W; -5÷2.5A
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 15...30V DC |
| Case | SO16-W |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | galvanically isolated |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Protection | undervoltage |
| Topology | IGBT half-bridge, MOSFET half-bridge |
| Input voltage | 2.25...5.5V |
| Insulation voltage | 5.7kV |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |
| Impulse rise time | 35ns |