Digital Isolator, 2 Channel, 405 ns, 3 V, 5.5 V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISO7220MDR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: ISO7220MDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital Isolator, 2 Channel, 405 ns, 3 V, 5.5 V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | Profibus |
| Kind of channel | unidirectional |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 150Mbps |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Kind of integrated circuit | digital isolator |
| Number of inputs | 2/0 |
| Max operating temperature | 125°C |