Driver; high-side; 700mA; Channels: 8; PowerSO36; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISO8200B
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: ISO8200B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 700mA; Channels: 8; PowerSO36; Package: tube
| Output current | 700mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10.5...36V |
| Case | PowerSO36 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 8 |
| Interface | SPI |
| On-state resistance | 110mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| DC supplying current | 9mA |