IC: power switch
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
ISO8200BQTR-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: ISO8200BQTR
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch
| Output current | 700mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10.5...36V |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Integrated circuit features | thermal protection |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 8 |
| On-state resistance | 120mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |