Module: IoT
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
ISP130301-BM-RS
Tootja: INSIGHT SIP
Tootja tootekood: ISP130301-BM-RS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IoT
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C x2, SPI x2, SWD, UART |
| Dimensions | 8x11x1.2mm |
| Components | NRF51822 |
| Type of communications module | IoT |
| Communications modules features | antenna |
| Kind of architecture | Cortex M0 |