Module: IoT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISP1807-LR-JT
Tootja: INSIGHT SIP
Tootja tootekood: ISP1807-LR-JT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IoT
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...3.6V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C, PDM, SPI, SWD, UART, USB |
| Dimensions | 8x8x1mm |
| Components | nRF52840 |
| Type of communications module | IoT |
| Communications modules features | antenna |
| Kind of architecture | Cortex M4F |
| Additional functions | NFC |
| Kind of network | ZigBee |