Module: IoT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ISP1907-LL-JT
Tootja: INSIGHT SIP
Tootja tootekood: ISP1907-LL-JT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IoT
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...3.6V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | ADC, I2C, PDM, SPI, UART |
| Dimensions | 8x8x1mm |
| Components | NRF52811 |
| Type of communications module | IoT |
| Communications modules features | antenna |
| Kind of architecture | Cortex M4F |
| Transmitter output power | 4dBm |
| Kind of network | ZigBee |