Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; Thk: 0.15mm; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IT-1-0
Tootja: PARTEX
Tootja tootekood: IT-1-0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; Thk: 0.15mm; black
| Operating temperature | 0...40°C |
| Colour | black |
| Series | IT |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 130µm |
| Dielectric strength | 7kV/mm |
| Tape application | electrical insulation, sealing |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 1.5N/cm |
| Elongation at rupture | 160% |
| Tensile strength | 20N/cm |