Isolated Board Mount DC/DC Converter, 3kV Isolation, ITE, 1 Output, 6 W, 9 V, 666 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ITQ2409SA-H
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: ITQ2409SA-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 3kV Isolation, ITE, 1 Output, 6 W, 9 V, 666 mA
| Mounting | THT |
| Case | SIP8 |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 580kHz |