IC: power switch; high-side; 1.7A; Channels: 4; N-Channel; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ITS711L1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: ITS711L1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-side; 1.7A; Channels: 4; N-Channel; SMD
| Output current | 1.7A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5...34V DC |
| Case | DSO20 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Number of channels | 4 |
| Technology | Industrial PROFET |
| Output voltage | 2...4V |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |