Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 1 W, 3.3 V, 300 mA, -3.3 V
| Output current | 150mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP7 |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.5x6x9.5mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 75% |
| Output current 2 | 150mA |
| Output voltage 2 | -3.3V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 80kHz |