Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 3kV Isolation, ITE, 1 Output, 1 W, 12 V, 84 mA
| Output current | 84mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.5x6x9.5mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 76% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 80kHz |