Sensor: inductive; Output conf: PNP; 10÷35VDC; IP20; 300mA; 3Hz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IV991196
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: IV991196
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: PNP; 10÷35VDC; IP20; 300mA; 3Hz
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...35V DC |
| Max. operating current | 300mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Body material | plastic |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | inductive |
| Switching frequency max | 3Hz |