Sensor: temperature; Pt100; Temp: -20÷50°C; Mounting: 1/4" BSP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IWTTP200A
Tootja: SENSATA/CYNERGY3
Tootja tootekood: IWTTP200A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: temperature; Pt100; Temp: -20÷50°C; Mounting: 1/4" BSP
| Operating temperature | -20...50°C |
| Diameter | 6mm |
| Temperature measuring range | -200...800°C |
| Power supply | int. battery |
| Kind of temperature sensor | Pt100 |
| Kind of sensor | transmitter |
| Type of sensor | temperature |
| Working part length | 200mm |