Driver; low-side,MOSFET gate driver; -5÷5A; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IX4340N
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IX4340N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side,MOSFET gate driver; -5÷5A; Channels: 2; SO8
| Output current | -5...5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5...20V |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Kind of output | non-inverting |
| Kind of integrated circuit | low-side, MOSFET gate driver |