Module: IGBT; diode/transistor; IGBT half-bridge; Urmax: 1.2kV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXA20PG1200DHGLB
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXA20PG1200DHGLB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; IGBT half-bridge; Urmax: 1.2kV
| Case | SMPD-B |
| Electrical mounting | SMT |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | ISOPLUS™, Sonic FRD™ |
| Power dissipation | 130W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 45A |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Collector current | 23A |