Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 42A; SOT227B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBN75N170A
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBN75N170A
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 42A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Application | for UPS, motors |
| Power dissipation | 500W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Collector current | 42A |