Driver; low-side,gate driver; -2÷2A; Channels: 2; DIP8; 4.5÷35V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXDI602PI
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXDI602PI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side,gate driver; -2÷2A; Channels: 2; DIP8; 4.5÷35V
| Output current | -2...2A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.5...35V |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 93ns |
| Kind of output | inverting |
| Turn-off time | 93ns |
| Kind of integrated circuit | gate driver, low-side |